DETAIL PRODUKTU:

Káva zrnková Arabica - Etiopie Sidamo washed 1000g, COFFEESPOT

Objednávkové číslo:
755-1000g


SKLADEM U NÁS NA PRODEJNĚ:
ANO (3 ks)CENA BEZ DPH
659,85 Kč
CENA S DPH
739,00 Kč
MNOŽSTVÍ
ks

POPIS PRODUKTU:

Káva z oblasti proslulé těmi nejlepšími zrnky, které ukrývají typický cistrusový profil. Svěžest doplňují tóny květin a hořká čokoláda.

Všechna kávová zrnka Etiopie Sidamo washed mají jedinečný původ. Káva Sidamo je proslulá svým jasným citrusovým profilem s nádechem květin.

O kávě:

Proces zpracování: Farmáři ručně vytřídí nezralé a přezrálé kávové třešně, než se přikročí k dalšímu zpracování. Pomocí rozvlákňovače se odstraní slupky a dužina. Poté jsou kávová zrna namočena po dobu asi 8 hodin v čisté vodě v betonových nádržích.

Sušení: Po máčení probíhá předsušení ve stínu po dobu asi 6 hodin. Dále následuje sušení na slunci na afrických postelích nebo pytlovině, které trvá asi 10 dní. V noci a v poledních hodinách se káva chrání plachtami.

O farmě:

Sidamo je nejproduktivnější region produkující kávu v Etiopii. Do roku roku 1995 to byla samostatná provincie. V současné době je oblast rozdělena na administrativní oblasti SNNPR, Somálsko a Oromia.

Pěstitelské mikroregiony kávy Guji a Yirgacheffe se nacházejí také v Sidamu, ale jsou uváděny na trh pod jejich vlastním jménem.


Chuť  Citrusy, květiny, hořká čokoláda
Druh  100% Arabica
Stupeň pražení  2 - Střední Stupeň praženíStupeň praženíStupeň praženíStupeň praženíStupeň pražení
Kyselost  Vysoká
Země původu  Etiopie káva
Metoda zpracování  Plně promyté / washed, ruční sběr
Odrůda kávy  Směs původních odrůd Ethiopian Heirloom
Nadmořská výška  1950m

Používáním tohoto webu souhlasíte, že využívá cookies.
V pořádku
Další informace