Podmínky vrácení peněz

1. Vrácení zboží ve 14ti denní lhůtě:

Jak postupovat, když zakoupené zboží pro vás není to pravé a chcete ho vrátit v zákonné 14denní lhůtě?

V případě, že jste spotřebitel, máte dle § 1829 občanského zákoníku právo zakoupené zboží vrátit bez udání důvodu, a to do 14ti kalendářních dnů od data převzetí zboží.

Nárok máte i v případě, že objednávku učiníte přes internetový obchod (eshop) s osobním odběrem na naší kamenné prodejně.

V případě, že nejste spotřebitel, tedy zboží nakupujete v rámci své obchodní či podnikatelské činnosti (o čemž rozhoduje uvedení IČ na nákupním dokladu), právo na odstoupení Vám nevzniká, neboť nový občanský zákoník tuto možnost neuvádí.

 

2. Kde zboží vrátit:

Zboží můžete vrátit v kamenné prodejně v Rumburku.

Své právo na vrácení zboží můžete uplatnit také písemně, a to zasláním zboží na adresu:

Reklamační oddělení I.P.CONNECT, s.r.o.

Matějova 129/2

40801 Rumburk

Vracené zboží prosíme, dobře zabalte, aby nedošlo k jeho poškození během přepravy.

Prosíme, uveďte zboží pokud možno do původního stavu, předejdete tím možnému snížení vrácené částky o náklady vynaložené na uvedení zboží do původního stavu.

Peníze za zboží včetně nezbytných nákladů na dopravu Vám zašleme na Váš bankovní účet co nejdříve, a to nejpozději do 14ti dnů od odstoupení od smlouvy, ne však dříve než dojde k doručení zboží na naše reklamační oddělení (popřípadě dříve, když prokážete, že vrácené zboží nám již bylo odesláno). V tomto případě nevzniká právo na proplacení nezbytných nákladů spojených s přepravou zboží k prodávajícímu.

V obou případech přiložte Oznámení o odstoupení od kupní smlouvy (Dokument ke stažení zde). Pro vyplnění formuláře je nutné formulář stáhnout.

 

3. Je dobré vědět:

Obal není nutný. Obal není předmětem koupě ani součástí koupené věci. I přesto má firma I.P.CONNECT, s.r.o. právo na náhradu skutečně vynaložených nákladů spojených s vrácením zboží. Tyto náklady jsou vždy individuálně posouzeny a jako takové jsou poté zákazníkovi naúčtovány a započteny s částkou za vrácené zboží.

 

4. Zboží si můžete vyzkoušet:

Nemělo by však dojít k jeho zjevnému opotřebení. Zboží může být použito, ale je třeba myslet na náklady, které bude mít firma I.P.CONNECT, s.r.o. s uvedením zboží do původního stavu a které mohou být požadovány k úhradě.

Účtování těchto poplatků předejdete, pokud zboží uvedete do původního stavu sami (očištění, zkompletování, správné zabalení apod.). S ohledem na různorodost zboží, je každý případ odstoupení od smlouvy řešen individuálně.

Pro dodržení lhůty je rozhodující, kdy nám je doručeno odstoupení od smlouvy. Doručením se rozumí informace, že chcete od smlouvy odstoupit, případně samotné doručení odstoupení i se zbožím.

Lhůta pro odstoupení od smlouvy trvá 14 kalendářních dnů (nikoliv pracovních) a začíná běžet následující kalendářní den po převzetí zboží spotřebitelem (např. převezme-li si zákazník zboží v pátek, doba pro vrácení zboží se počítá od soboty včetně). Připadne-li poslední den lhůty na sobotu, neděli nebo svátek, je poslední dnem lhůty pracovní den nejblíže následující (§607).

Odstoupení od kupní smlouvy musí být doručeno nejpozději v poslední den 14ti denní lhůty. Nestačí tedy jeho zaslání v poslední den lhůty. Odstoupení od smlouvy můžete zaslat elektronicky na info@connect-ip.cz. Na základě obdržení vyplněného formuláře Odstoupení spotřebitele od kupní smlouvy Vám bude zasláno potvrzení o obdržení formuláře o odstoupení od kupní smlouvy (např. elektronicky prostřednictvím internetu nebo SMS zprávy).

V co nejkratším termínu od zaslání tohoto odstoupení je potřeba, abyste nám předali zakoupené zboží. V tomto případě nevzniká právo na proplacení nezbytných nákladů spojených s přepravou zboží k prodávajícímu. 

 

5. Jaké dokumenty přiložit:

Ke vrácenému zboží doporučujeme vždy přiložit dokument, který potvrdí, že jste zboží zakoupili u nás a usnadní nám identifikaci daného zboží a požadavku. Nejlepší možností je zaslaní vyplněného formuláře Oznámení o odstoupení od kupní smlouvy (Dokument ke stažení zde) a nákupního dokladu, který jste obdrželi na svou e-mailovou adresu.

 

6. Jaké zboží nelze vrátit vůbec:

Spotřebitel nemůže odstoupit od smlouvy v těchto případech:

  • na dodávku zboží upraveného podle přání spotřebitele nebo pro jeho osobu, jakož i zboží, které podléhá rychlé zkáze, opotřebení nebo zastarání,
  • na dodávku audio a video nahrávek a počítačových programů, porušil-li spotřebitel jejich originální obal,
  • na dodávku novin, periodik a časopisů.

 

7. Stručný přehled na závěr:

Od kupní smlouvy je možné odstoupit do 14ti kalendářních dnů.

Lhůta 14 dnů začíná běžet následující kalendářní den po převzetí zboží.

Končí-li lhůta o víkendu nebo ve svátek, jako poslední den lhůty je brán nejbližší následující pracovní den.

Odstoupení od kupní smlouvy musí být prodávajícímu doručeno nejpozději v poslední den 14denní lhůty. Nestačí jej v tento den pouze odeslat.

Zboží může být po dohodě vráceno i později.

Rozbalením ani použitím zboží nezaniká právo na odstoupení od smlouvy bez udání důvodu. Výjimku tvoří např. audio a video nosiče.

Zboží nemusí být vráceno v originálním obalu, avšak prodávající má právo na úhradu nákladů spojených s novým zabalením zboží.

Je možné vrátit i zboží použité, avšak prodávající má opět právo na úhradu nákladů spojených s uvedením zboží do původního stavu. Tyto náklady mohou teoreticky dosáhnout i plné ceny zboží.

 

Zboží nevyměňujeme. Je nutné odstoupit od kupní smlouvy do 14ti kalendářních dnů a zboží objednat znovu.

 

Zákazník obdrží zpět své peníze nejpozději do 14ti kalendářních dnů od doručení odstoupení od smlouvy.

Zákazník odpovídá za správně uvedené platební údaje k vrácení peněz při odstoupení od smlouvy.

 

Kategorie
Doplňkové informace


Rodinný podnik

SKLÍPEK PLNÝ RADOSTI

Spolehlivá firma

Matějova 129/2
40801 Rumburk
Česká republika

+420 731 166 845
darky@connect-ip.cz

Provozní doba:

Rýchly kontakt

Po-Pá: 9:00 - 12:30, 13:00 - 17:00
So: 9:00 - 11:00
Zobrazené produkty v katalogu:

1 467 položek

4 722 ks skladem

Pobočka: Železářství

Železářství I.P.CONNECT, s.r.o.


Přidejte zde svoji recenzi

Železářství I.P.CONNECT, s.r.o. na google.com Dárkový obchod Sklípek plný radosti - I.P.CONNECT, s.r.o. na Firmy.cz
Používáním tohoto webu souhlasíte, že využívá cookies.
V pořádku
Další informace